Május utolsó szombati napján Borosd-Abaúj-Zemplén vármegyében, Ózdon jártunk önkénteseinkkel. A település „Meggyes” és „Cipó” nevű, javarészt kertvárosias övezetét jártuk be a körzetben élő baptista testvérekkel, hívogatva a gyülekezet másnapi evangélizációjára. Az otthonok felkeresésekor érezhető volt, sokan azt gondolják, biztos tudással rendelkeznek a világról, a hitről és a közéletről. Ezzel együtt sikerült kisebb-nagyobb beszélgetéseket kezdeményezni. Egy idősebb úr, a helyi öntöde egykori dolgozója elmondta, munkarendje nehezítette, hogy vasárnaponként templomba járjon. Egy másik háznál, rövid időre egy kisgyermekes anyukával sikerült elbeszélgetni. Mindkét otthonnál elfogadták a meghívó mellett az idősebb és a fiatalabb korosztályokat megszólító rövid írásokat.
A vasárnapi evangelizációra a gyülekezettel már korábban kapcsolatban állók mentek el és az Ézsaiás próféta könyve 41. fejezetének 10. verse alapján hallhatták Isten üzenetét. Reménységünk, hogy a legutóbbi hívogatás sem volt hiába való. Váraljai Zsolt lelkipásztor úgy fogalmazott: „Nagyon hálás vagyok a szolgálatotokért! Ez magvetés volt, s mi nem látunk a „föld alá”. Egyszer majd előjönnek az emberek…”
Kérjük, imádkozzanak az ózdi megszólított családokért, otthonokért és a baptista gyülekezet további szolgálatáért!
A felvételeinket lejjebb, a képgalériában láthatják.
Fotók: Szabó Zoltán és az Ózdi Baptista gyülekezet









