„Őrállóvá tettelek téged Izráel házában. Ha igét hallasz tőlem, figyelmeztesd őket az én nevemben!” (Ez 3,17)

Pénteken Őriszentpéteren, szombaton Szalafőn kerestük fel az otthonokat, hogy a pünkösdi gyülekezeti alkalmakra hívjuk az embereket. A többnyire vendéglátásból élő helyiek nagyon kedvesen és barátságosan fogadtak minket.

Következőnkben egy Testvérünk beszámolóját olvashatják:

Szeretném megköszönni, hogy Isten kegyelméből ott lehettem. Nagyon tanulságos beszélgetések alakultak ki mind a két napon az én számomra is. Pénteken több embernek is beszélhettünk az újjászületésről, sokan nyitottak voltak és elfogadták a meghívókat.

Szombaton is sok érdeklődő emberrel, és gyászban lévővel is találkoztunk, akiknek Isten Igéjének vigasztalásáról beszéltünk. Imádkozom az ottani gyülekezetekért és az épülésükért. Mindenért Istené a dicsőség! Áldott és áldásokban gazdag szolgálatokat láttam és kaptam én is. Köszönöm szépen.


Hölgy testvérünk fogalmazta meg a következőket:
Mi, akik Kárpátaljáról érkeztünk, több mint 600 km megtétele után tapasztaltuk meg az Őrségben élő emberek nyitottságát, a vágyat az Evangélium iránt. Áldott beszélgetések és bizonyságtételek voltak. Egyesekkel – saját otthonukban – együtt adhattunk hálát Jézus Krisztus hozzánk lehajló szeretetéért.

➢ Imádkozzunk az Őrségben élőkért, hogy nyissa meg Isten a szívüket, és adjon vágyat az ige megismerésére!

Tekintsék meg a képgalériánkat:

Fotók: Szabó Zoltán

„Tudtotokra adom, testvéreim, hogy az evangélium, amelyet én hirdettem, nem embertől való.” (Galaták 1,11)

Május 25-én a Békásmegyeri Református Gyülekezet vasárnapi istentiszteletén lehetőséget kaptunk arra, hogy Zsendej Valéria és Sztanó Péter néhány percben beszéljen az itthon és a Kárpátalján folyó szolgálatról. Külön öröm volt az istentisztelet után kicsit beszélgetni a munkánkat imádságban és anyagilag is támogató testvérekkel. 

A teljes istentisztelet ide kattintva megtekinthető.

(Az EMO beszámoló az alkalom elején látható.)

➢ Hálásak vagyunk minden gyülekezet és testvér imádságáért, támogatásáért, amely segíti a hazai és a kárpátaljai munkánkat.

➢ Imádkozzunk, hogy Isten népe, a gyülekezetek – Urunk parancsa szerint – fontosnak tartsák a missziót környezetükben és attól távolabb is!

„Mert mi nem test és vér ellen harcolunk, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak” (Ef 6,12)

Egy testvérünk írt nekünk a szolgálatáról:

Férjemmel érkeztünk erre a szép vidékre. Áhítat után párban indultunk el a kijelölt területre. Házastársammal lehettem együtt, aki először vett részt a szolgálatban. Külön köszönet ezért!

Traktátust és az evangelizációra szóló meghívót adtuk a helyi lakosoknak. Másnap Külsővat községbe mentünk, ahol helyi segítséget is kaptunk. Az egyházi fenntartású idősek otthonában az időseknek készült kiadványunk átadása után néhány szépkorú emberrel pár szót is válthattunk. Az egyik beszélgetőtársunknak megígértem, hogy imádkozni fogok érte, hogy Isten hozza ki a nagy-nagy lelki sötétségből, a jóslásokba vetett hitéből.

A lelkészért is imádkozom, hogy kapjon testi, lelki segítséget a szolgálatához.

Köszönöm, hogy a férjemmel együtt szolgálhattam! Kiegészítettük egymást.


Másik önkéntes munkatársunk is írt néhány sort, ő a feleségével együtt érkezett:

Gyerekkoromban 3 évig laktunk Gergelyiben. 50 év alatt a templomon kívül minden megváltozott. Adjon a Szentlélek erőt és bölcsességet a lelkészcsaládnak a mindennapi életben, és lelki ébredést a falvakban!

➢ Imádkozzunk a kisebb településeken szolgáló lelkészekért, akiknek a szolgálatát a helyi szokások, sajátosságok sokszor nehezítik.

➢ Imádkozzunk, hogy az evangelizáció hallgatósága megtisztulva, az Úrban megerősödve folytathassa életét!

Fotók: Sz.Z., K.K., Sz.G.

Képgalériánk:

Géza bácsi a második világháborús nemzedék szülötte. Már tizenévesként, 1950-ben átélte Jézus Krisztus újjáteremtő erejét egy tahitótfalui nyári ifjúsági héten. Később magyar-orosz szakos tanárként helyezkedett el a számos nyomorúsággal terhes Rákosi-korszakban. Isten vezetése nyomán megértette, hogy ha szívvel-lélekkel szolgálni kívánja az Urat, akkor a szeretett pedagógusi pálya akadályt jelent későbbi életében. Így feladva hivatását, fizikai munkásként helyezkedett el. A Farkas Gézáról készült videóból az is kiderül, miként kezdte a hetvenes évektől több évtizedes szolgálatát nyári táborokban gyermekek között, s miként vált szombathelyi lakása imádkozó emberek lelki otthonává.

A 91 esztendős Géza bácsi életének mottója: „Életközösségben Jézussal, kettesben az Úrral.”

🎥 A videót megtekinthetik

az EMO Youtube-csatornáján és a valamikell.hu oldalon.

Pénteken reggel az áhítat után tízen indultunk el EMO munkatársak Bekölcén, hogy az ott élő családokat megszólítsuk és a baptista gyülekezet által szervezett evangelizációra hívogassuk. Gyönyörű napsütésben jártuk az utcákat, s Urunk több jó beszélgetést is készített. Ebédig be is tudtuk járni a falut, úgyhogy délután már a szomszédos Egercsehiben is meg tudtuk kezdeni a látogatást, hívogatást. Szombaton az újabb közös elcsendesedést követően csatlakozott hozzánk a gyülekezet gondnoka is és így indultunk újra Egercsehibe. A lelkész ezalatt az előző napi találkozások, beszélgetések nyomán szükségesnek látott családlátogatásokat végezte. Mire eljött az ebédidő, be is fejeztük a szolgálatot, úgyhogy ebéd utánra már csak a beszámoló és az záró imaközösség maradt.

Egy résztvevő személyes beszámolója: Ezen a környéken jellemzően csak katolikus templomok vannak, s az emberek többsége – legalább elvileg – ide tartozik. Találkoztunk néhányakkal, akik reformátusnak, illetve evangélikusnak vallották magukat, de mivel a településen és a közelben sincs gyülekezet, annyira pedig nem kötődnek az egyházukhoz, hogy messzebbre elmenjenek, így sehova sem járnak.

Feltűnő volt – ami máshol sem ritka –, hogy az embereknek megvan a „maguk véleménye” az egyházakról, lelkészekről, papokról, de még a Bibliáról, sőt Istenről is, s ehhez a véleményükhöz ragaszkodnak, eleve elutasítva minden mást. Kevés az az ember, aki nyitott akár csak az érdemi beszélgetésre, vagy a Biblia valódi üzenetének megismerésére. Jó, hogy azért találkoztunk ilyen, nyitott emberekkel is!

Öröm volt látni a helyi kis baptista közösségek és a lelkipásztor missziói felelősségét, aktivitását!

Tekintsék meg képgalériánkat:

Fotó: Szabó Zoltán

Page 3 of 17 1 2 3 4 5 17