A Bibliai Logók alkotója a kárpátaljai, nagydobronyi Balog István grafikus, aki rajzban próbálta meg a Bibliához közelíteni az embereket.

A példát a Szentírásból, Pál rómaiakhoz írott levele 15. fejezetének 4. verse adta számára: „ Mert amit korábban megírtak, a mi tanításunkra írták meg, hogy az Írásokból türelmet és vigasztalást merítve reménykedjünk.

A Bibliai Logó –projekt 2017-ben, a reformáció emlékünnepére, az 500. évfordulóra készült.

Balogh István vallja, erre a munkára az Istentől kapott indítást.

„- Különösen az a meghatározás fogott meg, miszerint a logó fő célja, hogy üzenetet közvetítsen. Ez volt az a pillanat, amikor elindult minden. Tudom, hogy ezt a feladatot Isten bízta rám, és megadta a talentumot és a célt is hozzá. Egy logó akkor jó, ha az általa képviselt üzenet jól érthető és könnyen rögzül – nyilatkozta az alkotó, hozzátéve, ő is érthető üzenetet szeretne közvetíteni a Szentírásban olvasott történetekkel kapcsolatban. Hogy ezek kortárs nyelven fogalmazódnak meg, azt is sugallják, hogy a Biblia történetei számunkra is érvényesek, az igazi üzenetet ezek foglalják magukba. Valamit, ami több, mint festék a papíron.

A bibliai történetek, motívumok által inspirált grafikai elemek, mint a Bábel tornya, Jerikó, Sodoma, a Lázár, vagy a Pál feliratábra, egész történeteket mesélnek el. Ehhez nyújt segítséget, hogy mindegyik képhez, történethez egy-egy rövid leírás is tartozik, amely összefoglalja a grafika tartalmát.

A képek alkalmasak arra, hogy, aki tanulmányozza őket és még nem ismeri az Írást, el kezdje olvasni!

Az első magyarországi kiállítást 2017. július 25-én, Kapolcson a Művészetek Völgyében rendezték, az evangélikus templomban. A tárlat Az Evangéliumot Minden Otthonba Alapítvány gondozásában több, mint 2 éve „vándorol” Magyarországon.

  • 2023- ban a gyomaendrődi Új Esély Központban és a Fejér vármegyei Sárkeresztesen mutattuk be az alkotásokat.
  • 2024-ben a Rákoscsabai Baptista Gyülekezet „Velez házában”, a Környei Művelődési Házban, a Tatai Református Gimnáziumban, Záhonyban, a Hencidai Református Gyülekezetben, majd a Dombóvári Művelődési Házban találkozhattak velük a látogatók.

A grafikák hordozható, kiállítható formában készültek. Az Evangéliumot Minden Otthonba Alapítvány kapcsolatokat keres gyülekezetekkel, egyházi általános és középiskolákban dolgozó tanárokkal, hitoktatókkal, hogy segítségükkel minél több fiatal láthassa ezeket a képeket.

Díjmentesen lehetőséget teremtünk saját kiállítás keretében bemutatni ezeket az alkotásokat.

Érdeklődés esetén, kérjük, vegyék fel a kapcsolatot velünk a következő elérhetőségeken:

E-mail: iroda@emoalapitvany.hu
Telefon: (1) 314-1302

2024-ben Tatán több gimnazista is látta a Bibliai Logókat. A bibliai történeteket, személyeket ismerve ez a fajta képi megjelenítés nagyon tetszett ennek a korosztálynak is. A református gimnázium igazgatóhelyettese a következőket írta nekünk:

„A képek ereje abban a kreativitásban van, amely képes kiemelni, kifejezni a bibliai kapcsolódást. Amennyire egyszerű, annyira elgondolkodtató. Művészi és teológiai élményt is nyújt.”

Videó a kiállításról:

Tekintsék meg a képgalériát:

Kit kerestek?

Húsvéti üzenet – 2026

(János evangéliuma 18, 7)

Alapítványunk húsvéti képeslapjának videó változatát itt nézhetik meg.
Ezzel az összeállítással szeretnénk valamennyi kedves Olvasónknak áldott és békés ünnepet kívánni.
A képeslapot a honlapunkon is elolvashatják, letölthetik és meg is oszthatják a következő linkre kattintva:  https://emoalapitvany.hu/letoltheto/

„Tudtotokra adom, testvéreim, hogy az evangélium, amelyet én hirdettem, nem embertől való.” (Galaták 1,11)

Május 25-én a Békásmegyeri Református Gyülekezet vasárnapi istentiszteletén lehetőséget kaptunk arra, hogy Zsendej Valéria és Sztanó Péter néhány percben beszéljen az itthon és a Kárpátalján folyó szolgálatról. Külön öröm volt az istentisztelet után kicsit beszélgetni a munkánkat imádságban és anyagilag is támogató testvérekkel. 

A teljes istentisztelet ide kattintva megtekinthető.

(Az EMO beszámoló az alkalom elején látható.)

➢ Hálásak vagyunk minden gyülekezet és testvér imádságáért, támogatásáért, amely segíti a hazai és a kárpátaljai munkánkat.

➢ Imádkozzunk, hogy Isten népe, a gyülekezetek – Urunk parancsa szerint – fontosnak tartsák a missziót környezetükben és attól távolabb is!

Géza bácsi a második világháborús nemzedék szülötte. Már tizenévesként, 1950-ben átélte Jézus Krisztus újjáteremtő erejét egy tahitótfalui nyári ifjúsági héten. Később magyar-orosz szakos tanárként helyezkedett el a számos nyomorúsággal terhes Rákosi-korszakban. Isten vezetése nyomán megértette, hogy ha szívvel-lélekkel szolgálni kívánja az Urat, akkor a szeretett pedagógusi pálya akadályt jelent későbbi életében. Így feladva hivatását, fizikai munkásként helyezkedett el. A Farkas Gézáról készült videóból az is kiderül, miként kezdte a hetvenes évektől több évtizedes szolgálatát nyári táborokban gyermekek között, s miként vált szombathelyi lakása imádkozó emberek lelki otthonává.

A 91 esztendős Géza bácsi életének mottója: „Életközösségben Jézussal, kettesben az Úrral.”

🎥 A videót megtekinthetik

az EMO Youtube-csatornáján és a valamikell.hu oldalon.

Én pedig meglátom orcádat, mint igaz ember,

öröm tölt el, ha meglátlak, amikor fölébredek.” (Zsolt 17,15)

Ez az ige olvasható a gyászjelentésen, amelyből megtudtuk, hogy az osztrák testvérmisszió volt vezetőjét, Fritz Meiert 2024. május 21-én, 85 éves korában Urunk hazahívta.

Amikor az osztrák EMO, az EIJH 1973-ban megalakult, őt nevezték ki első főtitkárnak, s itt szolgált több, mint 25 éven át. Az evangélium hirdetésére kapott elhívást és Istentől kapott ajándékait is itt hasznosíthatta leginkább.

Kis evangelizációs kiadványokat írt, szerkesztett, amelyeket aztán a EIJH kampányai során juttattak el a háztartásokhoz. Sokszor szolgált azokon az evangélizációs alkalmakon is, amelyekre hívogattak, de ezeken túl is sokfelé hívták evangélizálni.
Szolgálatainak egy részét a „JÓ HÍREK – Őszinte válaszok az élet központi kérdéseire” című könyvében publikálta. Ahogy idősödött, sokféle egészségi problémával küzdött, de haláláig szívügye volt Krisztus jó hírének terjesztése.

Fritz testvérünknek meghatározó szerepe volt a magyar EMO elindításában, és utána is éveken át hűségesen támogatta szolgálatunkat, és hordozott bennünket imádságban. Az EMO 20 éves évfordulóján együtt hallottuk igehirdetését, s tavaly ősszel még találkoztunk vele az EIJH 50 éves jubileumi ünnepségén.

Hálásak vagyunk Istennek Fritz életéért, szolgálatáért, hogy ismerhettük őt.
Isten adjon vigasztalást a családjának!

„Ők pedig bizonyságot tettek, és hirdették az Úr igéjét…”

(ApCsel 8,25)

A képeket a református gyülekezeti teremben állították ki, így mindazok láthatták, akik oda valamilyen okból betértek. Nagy érdeklődéssel és örömmel fogadták a Szentírás történeteinek és igazságainak ezt az egyedi ábrázolását, s sokat jelentettek a nézőknek a képekhez tartozó rövid szövegek, üzenetek is.

➢ Az EMO gondozásában lévő képekből lehetősége van gyülekezeteknek, iskoláknak saját kiállítást rendezni.
Érdeklődni
Szabó Zoltánnál kell: zolko1231@gmail.com

➢ Imádkozzunk azért, hogy a Szentírás örömhíre eljusson olyanokhoz is, akik nem járnak gyülekezetbe!

Fotók: Fóti Református Egyházközség

Április 23 és 30-a között a Tatai Református Gimnáziumban láthatók Balogh István kárpátaljai alkotó Biblia Logókat bemutató tárlata.
Alapítványunk közreműködésével a gyülekezetek saját kiállítás keretében is bemutathatják a bibliai történeteket ábrázoló képeket. Érdeklődés esetén egyeztessenek Szabó Zoltán missziói munkatársunkkal a zolko1231@gmail.com címen.

Tekintsék meg a logókról készült korábbi filmes összeállításunkat.

Fotó: EMO archív

Tekintsék meg ünnepi videónkat, mellyel valamennyi Olvasónknak áldott, békés húsvétot kívánunk!
 
Aki az Ő tulajdon Fiának nem kedvezett, …, mimódon ne ajándékozna Vele együtt mindent minekünk? (Pál levele a rómaiakhoz 8,32)
 

Kedves Olvasóink ! A keresztyénség iránt érdeklődők különböző kiadványokat, élettörténeteket és lelki olvasnivalókat találhatnak honlapunkon: https://emoalapitvany.hu/rendeles/ További kérdés esetén írjanak az emomunkas21@gmail.com címre.

Évről évre növekszik az érdeklődés a 2024. évi Visszhang című missziós naptárunk iránt.A nyomdából összesen 33 ezer darabot rendeltünk, melyeket ebben az évben több, mint 300 címre szeretnénk eljuttatni. Küldünk a határon túli területekre is (Erdély, Vajdaság és Kárpátalja).Az első 5 ezer példány megérkezett, a napokban munkatársaink elkezdték a csomagolást annak érdekében, hogy időben minden…

Page 0 of 21 2